
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Tray |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 13.56 MHz |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Data Rate | 26.48 kbps |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| Max Frequency | 13.56 MHz |
| Nominal Supply Current | 17 mA |
| Output Power | |
| Number of Receivers | 2 |
| Number of Transmitters | 2 |
| Sensitivity (dBm) | |
| Standard | ISO 14443, ISO 15693, 18000-3, MIFARE, NFC |
| Type | RFID Reader/Transponder |
Stock: 2309
Distributors
pcbx
Unit Price$2.88989
Ext.Price$2.88989
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.88989 | $2.88989 |
| 10 | $2.44742 | $24.47420 |
| 25 | $2.23484 | $55.87100 |
| 50 | $2.04073 | $102.03650 |
| 100 | $1.86347 | $186.34700 |
| 300 | $1.76840 | $530.52000 |
| 500 | $1.67820 | $839.10000 |
